Študenti z Liptova absolvovali sériu workshopov zameraných na fotografiu a film

Spravodajstvo
Liptovský Mikuláš 18. decembra (TASR) – Deväť skupín žiakov z Gymnázia M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši, Školy úžitkového výtvarníctva v Ružomberku a ZŠ s MŠ v Ľubeli sa školilo v tomto roku v rámci štyroch stretnutí pod názvom Vyjadri sa umením. Podujatie pripravilo Liptovské kultúrne stredisko (LKS), finančne ho podporil Fond na podporu umenia a spolufinancoval Žilinský samosprávny kraj. TASR o tom informovala Mária Bajsová z LKS.
      
"V rámci vzdelávania študenti absolvovali stretnutia, v rámci ktorých sa učili robiť street fotografiu, portrétovú fotografiu, námet a scenár na dokument a storyboard na hraný film," ozrejmila Bajsová s tým, že účastníci sa popri workshopoch oboznamovali s empatiou, vzájomnou komunikáciou a tímovou spoluprácou.
      
Podľa Bajsovej na túto formu vzdelávania reagovali študenti i pedagógovia veľmi pozitívne. Výsledkom lektorovania bol záujem o umeleckú činnosť. "Mnohí z účastníkov sa po absolvovaní začali viac zaujímať o fotografiu a film," vysvetlila Bajsová. Niektorí sa podľa jej slov dokonca začali zapájať do aktivít LKS, napríklad účasťou v študentskej porote medzinárodného filmového festivalu Tatranský kamzík, prípadne na iných kultúrnych aktivitách v rámci školy.
      
LKS po skončení stretnutí pripravilo výstavy vzniknutých fotografií spolu s odborným rozborom, na ktorých sa aj ďalší študenti mohli dozvedieť o význame tohto projektu.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie