Amazon otvára v školách čítacie kútiky Kindlotéky

Spravodajstvo
Sereď 19. decembra (TASR) - Spoločnosť Amazon, ktorá nedávno otvorila svoje logistické centrum v Seredi, sa rozhodla na Slovensko priniesť projekt Kindlotéka. Vďaka nemu získali už štyri školy špeciálne čítacie kútiky. Prvé dva vznikli v júni v Základnej škole Juraja Fándlyho a Základnej škole Jana Amosa Komenského v Seredi. K nim teraz pribudli ďalšie dve seredské školy - Obchodná akadémia a Cirkevná základná škola sv. Cyrila a Metoda. Školy získali spolu 500 elektronických kníh, 100 tlačených kníh a desať čítačiek Kindle.
      
"Kindlotéka určite spestrí vyučovací proces a podporí čitateľskú gramotnosť našich žiakov. Vďaka projektu bude bohatšia aj naša školská knižnica," uviedla riaditeľka Cirkevnej základnej školy sv. Cyrila a Metoda Monika Kroláková. Riaditeľka Obchodnej akadémie Marta Melayová sa s podobným programom za roky praxe nestretla. "Ide o skvelý program, ktorý kráča s dnešnou digitálnou dobou. Práve preto môže Kindlotéka zaujať aj deti, ktoré doteraz nemali v obľube čítanie," povedala. 
      
Amazon plánuje čítacie kútiky rozširovať aj mimo mesta Sereď. Už v januári pribudne ďalšia škola, ktorú mohli navrhnúť samotní zamestnanci. "Sme radi, že môžeme Kindlotéku predstaviť ľuďom v okolí, kde pôsobíme. Sme hrdí na to, že môžeme podporovať záujem o knihy a čítanie," povedal generálny riaditeľ spoločnosti Amazon Matt Greene.
Zdroj: TASR   Foto: Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."

Mohlo by vás zaujímať:

Poslať priateľovi
pracujem
pracujem Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...
ISTP

Prebieha vyhľadávanie, prosím, čakajte...

Pomocník

Máte otázky?
Vitajte v ISTP

Váš Internetový Sprievodca Trhom Práce

Na základe rozhodnutia o vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie na úrade PSVR si, prosím, upravte registračné údaje.

Dobrovoľne nezamestnaný

Chcem pracovať

Potvrdenie

Vykonať požadovanú akciu?

Áno Nie